Rugalmas kijelző és szenzorsziget(ek)? Furán oldaná meg a Nubia
Mára egyértelműen kiderült, hogy nem kedvelik igazán a szenzorszigetet (notchot) a felhasználók. A Nubia viszont rögtön kettőt is tenne ebből összehajtható telefonjára.
Mára egyértelműen kiderült, hogy nem kedvelik igazán a szenzorszigetet (notchot) a felhasználók. A Nubia viszont rögtön kettőt is tenne ebből összehajtható telefonjára.
Elég nagy blama a Samsungnak, hogy a nagy csinnadrattával beharangozott összehajtható telefonjának tesztpéldányai leszerepeltek. Az eszközök szétszedésében jeleskedő iFixit csapata az okokra volt kíváncsi.
Minden összeszerelt Galaxy Foldot ellenőrizni fog a Samsung, hogy kiderítsék, mi baja a telefonnak, ezért az újságíróknak kiküldött tesztpéldányokat is visszakérik.
Az eredeti tervekkel ellentétben nem kerül piacra pénteken a Samsung Galaxy Fold, miután az újságíróknak küldött első teszttelefonok közül több képernyője egy-két nap alatt felmondta a szolgálatot.
A Samsung megpróbálta megmagyarázni, mi történt a tesztelésre kiadott készülékek kijelzőjével. Nem lett megnyugtató a válasz.
A Samsung több nagy médiumnak is küldött egy-egy példányt a Galaxy Foldból a héten. Több újságíró ugyanazt tapasztalta: az összehajtható készülék képernyője eltört, elromlott.
DJ Koh gyakorta mond erőseket, mostani kijelentése azonban a korábbiaknál is magabiztosabbnak tűnik. Más kérdés, hogy talán elhamarkodottan fogalmazott.
Egyelőre még csak szabadalomként létezik az LG (elképzelt) eszköze, ami két nagy technológiai áttörést kombinál, az átlátszóságot és az összehajthatóságot.
2019 az összehajtható telefonok éve (is) lesz. Egy szabadalom alapján készített renderelt ábrák mutatják, milyen elképzeléssel lépne be a szegmensbe az Intel. Megvalósulása esetén üdítő színfolt lehet az eszköze.
A Galaxy Fold mellett másféle összehajtható telefonokon is dolgozik a Samsung. Az egyik elképzelése nagyon hasonlít ahhoz, amit a Xiaominál is kitaláltak.